Ανάληψη Βόλου –  Γ.Σ. Αλμυρού                68-55
Τιτάνες Παλαμά – Α.Σ. Καρδίτσα                86-65
Ε.Α Λάρισας – Αστέρας Λάρισας               49-76
Ολυμπιακός Καρδίτσας – Γ.Σ. Βόλου    56-60
Γ.Σ.Νίκαιας – Ίκαροι Τρικάλων                  86-85
Κεραυνός Λάρισας – Εθνικός Λάρισας     38-50

Δεν τα κατάφερε ο Ολυμπιακός Καρδίτσας να φτάσει στην πρώτη του νίκη παρ' ότι προηγούνταν για 37΄ στο τέλος κάποιες λάθος επιλογές του στέρησαν την νίκη. Ο Ολυμπιακός σαφώς βελτιωμένος σε σχέση με το πρώτο παιχνίδι κατάφερε να προηγηθεί στο α΄ δεκάλεπτο με σκορ 19-07. Η συνέχεια ήταν η ίδια με τον Ολυμπιακό να κρατάει πάντα το προβάδισμα και να κλείνει το ημίχρονο προηγούμενος με 3 πόντους (28-25). Το β' ημίχρονο κύλησε στο ίδιο μοτίβο με τον Γ.Σ. Βόλου να είναι πάντα σε απόσταση αναπνοής. Οι παίκτες και των δυο ομάδων έβγαλαν μεγάλο πάθος για τη νίκη και οι άμυνες ήταν αυτές που κυριάρχησαν σε ένα αρκετά κλειστό παιχνίδι. Το γ΄ δεκάλεπτο βρήκε την τοπική ομάδα να προηγείται με 45-39. Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν συγκλονιστικό με τον Ολυμπιακό να προσπαθεί να κρατήσει τη διαφορά όμως κάποια λάθη που έκανε του στέρησαν το δικαίωμα για τη νίκη.
         Πολλά παράπονα έχει η ομάδα του Ολυμπιακού για τη διαιτησία των κκ. Φακίτσα -Παπαδημητρίου και ειδικότερα του κ. Φακίτσα.