Ίκαροι Τρ, - Ολυμπιακός Κ.           76-67
Γ.Σ. Βόλου – Ε.Α. Λάρισας            69-63
Αστέρας Λ. – Τιτάνες Παλαμά       73-56
Α.Σ. Καρδίτσας – Ανάληψη            84-69
Γ.Σ. Αλμυρού – Εθνικός Λ.            77-67
Κεραυνός Λ. – Γ.Σ. Νίκαιας           55-73

Το πάλεψε  ο Ολυμπιακός Καρδίτσας αλλά δεν κατάφερε να πάρει τους δυο βαθμούς της νίκης με αντίπαλο τους Ίκαρους Τρικάλων και τελικά ηττήθηκε με σκορ 76-67.
          Ο Ολυμπιακός είχε δυο αγωνιστικά πρόσωπα ένα κακό στο α' ημίχρονο και ένα καλό στο β΄ ημίχρονο. Οι Ίκαροι Τρ. μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και εκμεταλλευόμενοι την ευκολία με την οποία σφύριζαν οι διαιτητές τα φάουλ στους παίκτες του Ολυμπιακού κατάφεραν να πάρουν μια διαφορά 12 πόντων (21-09).
           Το β΄ δεκάλεπτο κινήθηκε στον ίδιο ρυθμό με την ομάδα των Τρικάλων να κρατάει το προβάδισμα και να πάει στα αποδυτήρια μια διαφορά ασφαλείας 15 πόντων(38-23). Και ενώ φαινόταν ότι το παιχνίδι είχε κριθεί οι παίκτες του Ολυμπιακού κάνανε την μεγάλη ανατροπή και με συνεχόμενους πόντους στην επίθεση και καλή άμυνα κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι  μειώνοντας τη διαφορά , με τρίποντο του Μανόπουλου, στους 4 πόντους(45-41). Σε εκείνο το σημείο τα δεδομένα άλλαξαν και ο αγώνας έγινε ξανά ντέρμπι.
           Το δ΄ δεκάλεπτο βρήκε τις δυο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ με τους Ικάρους να διατηρούν το προβάδισμα. Ο Ολυμπιακός προσπάθησε να ολοκληρώσει την μεγάλη ανατροπή όμως ένα τρίποντο και ένα δίποντο από τον σέντερ των  Τρικάλων Καλλιάρα έδωσε τη νίκη στην γηπεδούχο ομάδα.
          Το τεχνικό δίδυμο  Καλογριανίτης-Μπελάγιας είναι ικανοποιημένο από την προσπάθεια όλων παικτών και το γεγονός ότι σε κανένα σημείο του παιχνιδιού δεν εγκατέλειψαν την προσπάθεια για τη νίκη.
          Επόμενο αντίπαλος για τον Ολυμπιακό είναι ο Γ.Σ.Νίκαιας στο κλειστό γυμναστήριο της πόλης μας
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-09, 38-23, 52-43, 76-47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ. (Καλογριανίτης-Μπελάγιας): Μέλλος 16(1), Σιώκης, Βλάχος Β. 11,  Πισμίσης 12, Γεωργόπουλος 8,  Καφρίτσας, Μανόπουλος 15(1), Κωστής,  Εκίζογλου 5, Φωτίου, Τοζάρος 2, Μουϊάνος 4.
ΊΚΑΡΟΙ ΤΡ. (Γκότας): Πίσμίσης 1, Γκαμπλιώνης, Μασούρας 2, Ντούρβας 16(2), Νικολακόπουλος 11, Κούρμέτζας 16, Μπαρούσης, Κοντογεώργος 8(1), Τζανής 4, Τσικρικάς, Καλλιάρας 18(1), Καραγκούνης.